I.kapitola - Hádka

13. srpna 2013 v 11:59 | Arinya |  > Jáma a divadlo (horor) <

V osm jsem se vrátila ze školy. Nejdřív to vypadalo, že nikdo není doma, ale když jsem vešla do pokoje, uviděla jsem sestru ležící na posteli, jak si něco čmárá do skicáku. Pozdravila jsem, ona ne.
"Co je?" ptám se jí.
Nedostalo se mi odpovědi. Šla jsem k ní, s myšlenkou, že se podívám na to umělecké dílo, upřímně jí ho pochválím, třeba jí tím zvednu náladu. Byl to hloupý nápad, raději jsem se měla zahrabat do jiné místnosti a učit se. Pozdě. Nejdřív jsem viděla obrázek, pak její ruku snažící se ho zakrýt, a nakonec nenávistný pohled, na který nikdy nezapomenu. Konečně promluvila. Nebylo to normální mluvení, bylo to ječení. Raději měla dál mlčet.
"Táhni pryč!"
"Co se stalo? Co jsem ti udělala?"
Na tom obrázku jsem totiž byla já, a taky ona. V ruce svírala pačesy, na nichž se pohupoval můj zjizvený obličej.
"Co se stalo?" ještě přitvrdila. "Jsi příšerná! Co jsi kdy doma udělala? Nic! Já tady dělám všechno! Kdy jsi naposled uklidila náš pokoj? Ani si nevzpomínám! Ani nevím, jestli umíš -"
"Na něco zapomínáš, sestřičko. Zatím co já se celý den vzdělávám, ty si válíš šunky doma. Vracím se ze školy pozdě, nemám ani možnost se do domácích prací zapojit."
"A já si zase celý dny hledám podělanou práci! Během toho musím uvařit, vyprat, vyžehlit, umýt nádobí, vydrbat koupelnu, furt něco! A pak jen poslouchám, jak se celý dny válim, ale Petruška tohle a tamto, Petruška na soutěži, Petruška má výstavu, Petruška ve škole..."
"Promiň! Mnohokrát jsem se ti omlouvala za to, že mě na tu školu vzali a tebe ne. I když za to nemůžu! Neviň mě z toho, ani nikoho jiného, prostě se to stalo, nechápu to, mrzí mě to. Jen si už na mě, prosím, nevylévej vztek..."
"To se ti kecá! Ty jsi spokojená, jsi pořád chválená, JDI K ČERTU!"
Asi se ještě vztekala, ale to už jsem si do slova sbalila svých pár švestek, co mi ležely na stole, hodila na sebe zimní kabát, vklouzla jsem do kozaček, zkontrolovala jestli mám v kapse mobil, byl tam, přihodila jsem k němu klíče, peněženka v druhé kapse, zabouchla jsem dveře a zamířila na zastávku.


Bylo mi jí líto, na druhou stranu to už přehání a já nesnesu, aby mi do konce života stále něco vyčítala.
Na zastávce jsem vytáhla telefon, podívala se kolik je hodin a z jízdního řádu jsem vyčetla, že mi za deset minut jede autobus k jedné z mých dobrých kamarádek. Než jsem nacvakala zprávu s dotazem, jestli by mi mohla věnovat dnešní noc, už přede mnou zastavoval autobus. Smsku odešlu pak, rozhodla jsem se.
Dveře se otevřely, v zápětí to semnou zacloumalo, když ke mně dorazil ten nechutně slizký a vtíravý hlas řidiče:
"Krásný večer, slečno odvážná, cestovat sama samotiná takhle ve tmě, víte co se všechno -"
"Do Vsetína k parku, prosím," vrazila jsem mu dvacku do špinavé ruky, "děkuji." a odkráčela jsem co nejdál od něj. Na neštěstí jsem si mohla sednout kamkoli, nebylo tam jediného živáčka, kromě vlezlého hlasu za volantem. Když se rozjel, sesunula jsem se na jednu ze zadních sedaček a zůstala tam.
Celou cestu jsem zírala z okýnka, ale viděla jsem pouze své myšlenky, marně hledající východisko z té pekelné situace se mnou a Zuzanou. Jak mám zařídit, aby byla šťastnější?
Odpověď nidke. Autobus se po dvaceti minutách zastavil, hlas promluvil - dost nahlas, abych ho slyšela a dost zřetelně a pomalu, abych mu rozuměla:
"Tak slečinko, tady to je. Vaše osudové místo, vystupovat."
Napadlo mě, co to kecá, ale zamyšleně jsem se připravovala k odchodu, který se hned nekonal, neboť mě zarazilo místo, na kterém jsme se nacházeli. Zavezl mě bůhví kam, ale rozhodně né tam, kam jsem chtěla...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clarush* Clarush* | Web | 13. srpna 2013 v 14:59 | Reagovat

Vypadá to dobře, určitě budu číst dál, jen bych měla takovou prosbičku.. nešla by sem dát lepší barva písma, aby se to dalo líp číst? :D

2 Clarush* Clarush* | Web | 13. srpna 2013 v 15:01 | Reagovat

Ježiši, tak to se ti moc omlouvám xD chyba je na mé straně světa :D nenačetlo se mi to celý :D ignoruje mě xD

3 arinya arinya | 13. srpna 2013 v 15:03 | Reagovat

V pohodě :)
Nevím co s tím je, taky se mi to nechce načítat :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama